Drukarka fiskalna farex flex

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, chociaż w teraźniejszości są to dwa inne dania o kolejnych możliwościach. Drukarki finansowe to niezwykle rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesie kas do prowadzenia sprzedaży konieczna jest kasa i sprzedawca, zaś jeżeli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer i specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie przypisywane są w miejscach gdzie bazy towarów są znacznie wysokie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Pomagają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów finansowych oraz zarządzanie sprzedaży. Lecz są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Jedną z obecnych wad jest okazję kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które korzystamy w możliwości. Jest obecne urządzenie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w której w interesie zabraknie jakiegoś produktu. Jeszcze do takich systemów można zapoznać promocje. Nie wyłącznie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu materiałów w pakiecie w niższej cenie. Prosto z takich drukarek można dokonać wydruk paragonów, a też fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z opcją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesie kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych skupia się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten okres. Rozwiązanie wprowadzane w obecnym przykładzie umieszcza się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w okresie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

program produkcjiOprogramowanie Unicore do komplementarnej obsługi zarządzania produkcją w enova365 i Sage Symfonia ERP w palecie rozwiązań POLKAS | Systemy ERP | POLKAS

Większe swobód drukarek fiskalnych wiążą się z wyższą ceną ich zakupu. Obsługa ich jest nader mądra i wymagająca ze względu na dodatkowe oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoko wymienione argumenty potrafią stanowić nieatrakcyjne dla przeciętnych przedsiębiorstw lub po prostu nieopłacalne, jednak każdy sam podejmuję decyzje co chce.