Frezowanie cnc lublin

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu i wymiaru, a też chropowatości różnego typie produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną z najbardziej popularnych odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, jakie jest podawane w wielu przedsiębiorstwach.

wilk do miesa

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy podzielić na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To rzeczywiście do tej linii możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Choć w relacji z urządzenia, na którym pracujemy, pewno się zdarzyć, iż urządzenie może także wykonywać ruch posuwowy. Ale najczęściej spotyka się, iż to tak ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, że urządzenie, na którym tworzymy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Teraz na zbycie funkcjonuje wiele sposobów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a ponadto frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a też frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a też nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Określając się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym dobrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Istnieje wówczas ogromnie istotne, ponieważ w współzależności od struktury naszego produkty powinniśmy dobrać odpowiednie parametry jego obróbki.