Przenosnik zbozowy

Jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie wszystkim zakładzie produkującym suche mieszanki, natomiast nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje zastosowanie jest wiele dużo zaś nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest narzędziem, które wnosi do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo miałkich do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temu jego wdrożenia są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów rozgrywać się może także w formacie, kiedy również pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne spośród nich oceniają się większą twardością i - co za tym idzie - większą wydajnością. Jeśli natomiast chodzi o przenośniki korytowe zatem ich dużym plusem jest fakt, że pozwalają na ławy dojazd do przenośnika co z serii jest pożądane w form, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe używa się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane materiały oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia oraz niezawodność, chociażby w sukcesie przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe jednak są wykonywane razem z indywidualnymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą rzeczą jest długość i średnica urządzenia, ale też umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często pisze się wersje wzmocnione podajników ze powodu na rzecz urządzenia w szczególnie trudnych warunkach.

Dobrym jest wysoka gama obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odnaleźć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak natomiast w przemyśle spożywczym. Bardzo często przyjmuje się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na przykład do jego dostrzegania lub też czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie korzystają także hodowcy, którzy przy ich wzięciu mieszają i kierują suchą karmę zwierzętom.