Swietlowka hailea

Lampa świetlówkowa, zwana inaczej lampą fluoroscencyjną bądź same świetlówką jest po prostu lampą wyładowczą. Światło jest z niej emitowane przez luminofor. Natomiast luminofor kierowany jest poprzez promieniowanie ultrafioletowe. Promieniowanie to pochodzi poprzez wyładowanie jarzeniowe w rurze, która wypełniona jest gazem.

http://hu.healthymode.eu/biostenix-sensi-oil-a-hallaskarosodas-ellenszere/Biostenix Sensi Oil New. A halláskárosodás ellenszere

Świetlówki najczęściej produkowane są w rozmiarze rury. Z zewnątrz pokryte są luminoforem, natomiast wewnątrz realizowanie są rtęcią i argonem. W współzależności od dobranego luminoforu promieniowanie przetwarzane istnieje na nową barwę światła – dzienną, chłodno białą, białą, ciepłobiałą czy różnokolorową. Wyróżniamy świetlówki proste zwane też liniowymi, a także świetlówki kołowe, U-kształtne oraz kompaktowe. Ponadto biorąc pod opiekę odmiany konstrukcyjne świetlówki można rozdzielić na standardowe, trójpasmowe a z luminoforami wielopasmowymi. Informując o zasilaniu świetlówek to zasilane są one poprzez dwa układy stabilizacyjno-zapłonowe. Po pierwsze ze statecznikiem magnetycznym, po drugie elektroniczny. Niestety świetlówka w porównaniu z żarówką wytwarza bardzo mniej ciepła. Świetlówka cechuje się wyższą skutecznością świetlną. Gra tym świetlówka pracuje dużo dłużej. Wymaga mniejszej zależności strumienia świetlnego. Świetlówki potrafią być konstruowane w innych temperaturach barwowych. Niestety lampy świetlówkowe są wiele zalet. Przede wszystkim musi opraw z drugim wyposażeniem takim jak statecznik czy zapłonnik. Ma dużą niższą jakość światła. Jej sprawność jest ograniczona od otaczającej temperatury. Duża częstotliwość włączeń i wyłączeń powoduje, że żywotność świetlówki znacznie spada. Nie można w świetlówkach regulować promienia świetlnego za pomocą regulatorów napięcia – ściemniaczy. Jest efekt stroboskopowy. Świetlówki wywołują promieniowanie ultrafioletowe szkodliwe dla oczu. Określa się niskim współczynnikiem mocy. Zawiera rtęć, jaka stanowi znacznie dobrą trucizną, a kurs jej zakupu jest idealniejszy. Podsumowując, świetlówki tak jak wszystek produkt ma zarówno wady, lecz jeszcze zalety. Stąd też przed zakupem należy rozważyć za i przeciw.